~~rok 2006~~rok 2007~~rok 2008~~rok 2009~~rok 2010~~rok 2011~~rok 2012~~rok 2013~~rok 2014
rok 2015~~ rok 2016~~ rok 2017~~


ROK 2011

"Magia Smaków"

17 grudzień

Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach w roku 2011 zrealizowała projekt pt. "Magia Smaków" poprzez LGD Ziemia Chełmońskiego w ramach PROW 2007-2013 dla małych projektów. W ramach tego projektu strażacy wyremontowali kuchnię, zakupili dużą chłodnię i taboret dwupalnikowy do gotowania oraz wybudowali "Staropolską Kuchnię" z piecem chlebowym i wędzarnią. Następnie zorganizowano dwa spotkania, z których pierwsze miało na celu zapoznanie się przez członków OSP z gotowaniem i pieczeniem dawnych potraw, które odbyło się 9 października tzw. spotkanie wewnętrzne. Magia Smaków Magia Smaków
Natomiast 11 listopada na tzw. spotkaniu zewnętrznym, przeszkoleni wcześniej członkowie jednostki zademonstrowali swoje nowe umiejętności przed zgromadzonymi gośćmi.
Magia Smaków Magia Smaków
Dnia 17 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące, zaraz po tym odbyła się "Wigilia Strażacka", na której wszyscy członkowie OSP zadeklarowali prace nad następnymi projektami z PROW 2007/2013.
Magia Smaków Magia Smaków
Celem zorganizowania tych spotkań była integracja mieszkańców i wzmocnienie relacji między nimi.XIII Niepodległościowy Złaz Listopadowy

10-13 listopad

To już 13 spotkanie młodzieży w naszej jednostce z okazji Rocznicy Odzyskania niepodległości. Jak co roku wszyscy świetnie się bawili. Organizatorzy przygotowali wiele gier i zabaw dla dzieci i młodzieży.
gra dzienna gra dzienna

Zobacz film z XIII Niepodległościowy Złazu Listopadowego
Zobacz więcej o naszych złazach


W trakcie złazu został również przedstawiony film z projekt Ocalić od Zapomnienia "Pamiętamy o poległych" dofinansowanego ze środków Stowarzyszenia Europa i My w ramach programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropi w Polsce. Odbył się też ostatni etap projektu "Magia smaków" dofinansowany z PROW.szkolenie strażaków ratowników osp cześć I

03.09. - 23.09.


We wrześniu grupa naszych strażaków przeszła szkolenie strażaków ratowników OSP część I. Kurs został przeprowadzony w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Maz. Szkolenie trwało 31 godzin teoretycznych i 29 godzin praktycznych.
szkolenie szkolenie

W kursie wzięli udział: Piotr Świdlicki, Ewa Bartczak, Bogusław Bartczak, Wioleta Piernik, Sebastian Piernik, Natalia Okrasa i Kamil Mirgos. Nasi strażacy otrzymali jedne z najlepszych wyników. Wyróżniali się zarówno na egzaminie teoretycznym jak i praktycznym.

szkolenie szkolenie


Spotkanie po obozowe

19 Sierpnia


Wspomnienie obozu. Każda okazja jest dobra do spotkania się i wspólnych zabaw.

19.08.2011 19.08.2011

Obóz w Św. Lipce

21 lipiec - 3 sierpień


Ośrodek "Watra", w którym odbył się obóz, położony jest nad pięknym jeziorem Dejnowo. Dzięki znakomitej kadrze WOPR kąpiele były czystą przyjemnością. Wycieczka do parku linowego wzbudziła dużo emocji. obóz 2011 obóz 2011
Było też kilka wycieczek "edukacyjnych". Zwiedzanie Zamku biskupów warmińskich w Reszlu, kwatery Hitlera w Gierłoży, czy spacer po szkółce leśnej nadleśnictwa Mrągowo.
obóz 2011 obóz 2011

Zobacz więcej o naszych letnich obozach dla MDP

Zobacz filmik z obozuBoże Ciało

23 Czerwiec


Jak co roku nasza jednostka licznie uczestniczyła i pomagała w organizacji procesji Bożego Ciała w naszej parafii. Nasi strażacy asystowali kapłanowi i nieśli chorągwie. Najmłodsi szli z różańcem, a kobiety z feretronami. Procesja tradycyjnie do czterech ołtarzy. Jeden z nich ubierali członkowie OSP Skuły przy Domu Strażaka.
Boże Cialo Boże Cialo
Po Mszy Św. i procesji ksiądz z okazji święta Bożego Ciała przyszykował chleb i miód dla swoich wiernych.
Boże Cialo Boże Cialo

"Magia smaków" - etap pierwszy

MAJ


Miesiąc MAJ to oprócz świąt ciężka praca dla naszej OSP, ponieważ w maju musieliśmy zakończyć pierwszy etap projektu "Magia Smaków". Została wyremontowana Dawna Kuchnia, zakupiona duża chłodnia i taboret dwupalnikowy. Kuchnia Kuchnia Najwięcej jednak inwencji organizacyjnej i pracy kosztowało nas postawienie "Kuchni Staropolskiej" wraz z piecem chlebowym i wędzarnią. Prace zakończyły się sukcesem i w dniu 30.05.2011 roku mogliśmy powiedzieć, że i to zostało wykonane. Kuchnia Staropolska Kuchnia Staropolska

Projekt "Magia Smaków" został dofinansowany z PROW.Zabezpieczenie spotkania wokół
wspomnień o Wojciechu Siemionie w Warszawie

8 maj

Nasza jednostka została poproszona o zabezpieczenie terenu tego spotkania, które odbyło się w warszawskich Łazienkach.

W-wa Łazienki W-wa Łazienki

Obchody dnia strażaka i Konstytucji 3 maja

3 maj

W tym dniu odbyła się uroczysta Msza Św. w skulskim kościele pw. Św. Piotra i Pawła za strażaków. Uczestniczyło w Niej wielu członków OSP na czele z naszym sztandarem. Jednocześnie w sąsiedniej parafii, w Żelechowie została odprawiona Msza Św. z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja, na której również była nasza delegacja.

Dzień strażaka Dzień strażaka

Wielka Niedziela

24 kwiecień

Wczesnym świątecznym rankiem strażacy z naszej jednostki udali się do Kościoła na rezurekcje. W procesji dookoła kościoła nasze kobiety niosły feletrony, najmłodsi różaniec, a mężczyźni chorągwie i sztandary.

Wielka Niedziela Wielka Niedziela

Popołudniu grupa naszych strażaków zebrała się, aby pojechać na 'strażackiego dyngusa'. Najpierw były przygotowania. Strażacki dyngus

A później wyruszyliśmy w drogę. Pogoda nam nie sprzyjała, ale my się deszczu nie baliśmy i dalej śpiewaliśmy. Dh. Piotr Świdlicki przygrywał nam na trąbce. Strażacki dyngus


"Jak my do dziewczyny matka w domu jest
Jak my do dziewczyny matka w domu jest
Matce dać paciorek wysłać na Nieszporek
A z dziewczyną spać ta ra, ra ..." Strażacki dyngus
"Za dyngusik ślicznie dziękujemy
Zdrowia szczęścia winszujemy!!!"

Wielka Sobota

23 kwiecień

Jak co roku nasi strażacy w Wielką Sobotę stoją przy grobie Pana Jezusa. Każdy chce przynajmniej raz trzymać warte i w ciszy pomodlić się nad grobem. W tym wydarzeniu uczestniczą także nasi najmłodsi członkowie.

Wielka Sobota Wielka Sobota

Przygotowania do Niedzieli Palmowej

16 kwiecień

Na sobotniej zbiórce MDP zrobiła palmę, z którą w niedzielę udaliśmy się na Mszę. Jak zwykle biła rekordy wielkości.

palma palma

Zabezpieczenie Drogi Krzyżowej

15 kwiecień

Nasi strażacy zostali poproszeni o zabezpieczenie Drogi Krzyżowej w tutejszej parafii. Wyjechaliśmy dwoma zastępami i zabezpieczaliśmy teren.

Droga Krzyżowa Droga Krzyżowa

Sprawdzenie gotowości bojowej

13 kwiecień

Wiosenna kontrola gotowości i sprawności bojowej w naszej jednostce. Wypadliśmy nienajgorzej.

OSP Skuły OSP Skuły Zbiórka i sprawdzenie umundurowania strażaków. Wszystko dobrze, więc przechodzimy do zadania. OSP Skuły OSP Skuły Druhowie wchodzą do 'palącego się' garażu.

Remont łazienek na 1 piętrze

Marzec

Na początku marca 2011 rozpoczął się w naszej jednostce remont łazienek na 1 piętrze. Najpierw była demolka. Rozwaliliśmy doszczętnie wszystkie ściany i zerwaliśmy podłogę.

Lazienki Lazienki

Następnie rozpoczęła się odbudowa już zmodernizowanej łazienki.

Lazienki Lazienki

Eliminacje Powiatowe OTWP

12 Marca

W Domu Strażaka, w Skułach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.OTWP2011 OTWP2011 OTWP2011 OTWP2011

Eliminacje Gminne OTWP

11 Marca

Turniej odbył się w budynku OSP Skuły. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

OTWP2011

OTWP2011

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

29 styczeń

Dh. Wacław Świdlicki został wybrany Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach na kolejną piecioletnią kadencję.

Pozostałe funkcje w zarządzie obieli:

Wacław Świdlickizarzad

Po wyborach przyszedł czas na zabawę. Na początku były występy artystyczne, a potem już tylko tańce do białego rana. choinkachoinka

pastorałki

8 stycznia 2011 r. po raz kolejny odbył się "Wieczór Kolęd i Pastorałek" organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Skułach. Tegoroczne spotkanie było połączone z zakończeniem projektu "Ocalić od zapomnienia - jak po sznurku", co jeszcze bardziej uatrakcyjniło ten wieczór.

W jego trakcie zaprezentowano dwa filmy, pierwszy upamiętniający św. pamięci druha Wojciecha Siemiona, a drugi dotyczący całego cyklu "Ocalić od zapomnienia". Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Skuły przedstawili program artystyczny - śpiewali kolędy i mówili wiersze o tematyce świątecznej.

Wystąpił również zespół muzyczny, w którym grają i śpiewają m.in. członkowie naszej OSP. Przedstawili nam kolędy w nowej aranżacji. Po wspólnym kolędowaniu miały miejsce długie, wieczorne "Polaków rozmowy" przy kawie, herbacie i wielu smakołykach.

SALA WESELNA- KRONIKA- HISTORIA- MDP- LINKI- KONTAKT-MAPA


Š 2006; Autor:Wszystkie prawa zastrzeżone. dh Ewa

OSP SKUŁY Bartoszówka ul. strażacka 9; 96-321 Żabia Wola:

Nasze konto:BS Biała Rawska 66 9291 0001 0210 2663 2000 0010