~~rok 2006~~rok 2007~~rok 2008~~rok 2009~~rok 2010~~rok 2011~~rok 2012~~ rok 2013~~rok 2014
rok 2015~~ rok 2016~~ rok 2017~~


ROK 2012


Bal sylwestrowy

31 Grudzień


Był to historyczny bal sylwestrowy w naszej jednostce, gdyż był on największy w naszej karierze. Początkowo impreza miała być skromna, przede wszystkim dla strażaków. Jednak szybko przekonaliśmy się, że na małym strażackim balu się nie skończy.
Bal Sylwestrowy Bal Sylwestrowy
Mimo dużej ilości par zabawa była szampańska, a do tańca przygrywał nam zespół "Standart".
Bal Sylwestrowy Bal Sylwestrowy

NOWY SAMOCHÓD W OSP SKUŁY

27 GRUDZIEŃ


Zaraz po świętach delegacja z naszej jednostki udała się po odbiór nowego samochodu bojowego. Około godziny 15 dnia 27 grudnia otrzymaliśmy kluczyki do nowego MERCEDESA ATEGO 1429AF. Jest to średni, uterenowiony samochód bojowy z napędem 4x4, wyciągarką oraz działkiem wodnym. Karosażu dokonała specjalizująca się w tej dziedzinie firma "BOCAR".
Nowy samochód Nowy samochód


Wóz ten został sfinansowany przez:Nowy samochód Nowy samochód

Prezes OSP Wacław Świdlicki podkreśla ogromne osobiste zaangażowanie i desperacje w celu pozyskania środków na ten samochód druhny Prezes ZOGm ZOSP w Żabiej Woli i jednocześnie Wójt Gminy Żabia Wola, Haliny Wawruch, za co ogromne podziękowania od wszystkich skulskich strażaków.
Nowy samochód

WIGILIA STRRAŻACKA

22 GRUDZIEŃ


W sobotę w naszej jednostce odbyła się wigilia strażacka. Zawsze jest to dla nas wszystkich ważny dzień, mamy okazję podzielić się opłatkiem, złożyć sobie szczere, serdeczne życzenia oraz usiąść do wspólnej wieczerzy. Jak co roku, prezes Wacław Świdlicki złożył wszystkim życzenia w imieniu swoim i całego Zarządu. Po tym, cała rodzina strażacka podzieliła się opłatkiem i usiadła do kolacji wigilijnej.
Wigilia strażacka Wigilia strażacka

XIV Złaz Niepodległościowy

9-11 listopad


Ta data jest dla naszej organizacji bardzo szczególna, ponieważ kolejny już raz w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości mogliśmy gościć złazowiczów. W czasie tego weekendu oprócz młodych druhów z OSP Skuły, była także MDP KASKI oraz Grodzisk Maz. Czas był tak zorganizowany, że nie było ani minuty nudy.
Zlaz Zlaz
Zaczęliśmy od gry nocnej w czasie, której grupy złazowiczów miały za zadanie przenieść się w świat landrynkowego miasta i wcielić w mafiosów. Następnego dnia czekała na nich 15 kilometrowa trasa, podczas której napotykali punkty, gdzie musieli wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną oraz pomysłowością. Wieczorem Msza Św., złożenie wieńca pod pomnikiem i wieczorek niepodległościowy. W niedzielę odbyło się oficjalne zakończenie złazu i rozdanie nagród.
Zlaz Zlaz

Zobacz więcej o naszych złazach

Dzień szarlotki

22 październik


Nasza jednostka została poproszona przez gminę o zabezpieczenie imprezy o nazwie "Dzień Szarlotki" organizowanej przy "Domu Kultury" w Żabiej Woli. W sobotę 22 października około godziny 15 nasz zastęp pojawił się na miejscu tejże imprezy. Strażacy, mimo że przyjechali zabezpieczać teren mieli też dodatkowe zadanie. Dzieci, które były na festynie były mocno zainteresowane pracą strażaka, a przede wszystkim wozem strażackim oraz sprzętem jaki się na nim znajduje.
Dzien Szarlotki Dzien Szarlotki
Dzien Szarlotki Dzien Szarlotki
Na szczęście podczas "Dnia Szarlotki" nie musieliśmy interweniować i około godziny 20 wróciliśmy do koszar.

Szkolenie strażaków ratownikó OSp cz. II

14-23 wrzesień


W dniach 14.09 - 23.09 w Komendzie Powiatowej PSP w Grodzisku Maz. zorganizowano szkolenie strażaków ratowników OSP cz. II wg regulaminu z 2004 roku.
szkolenie OSP szkolenie OSP
Szkolenie to było głownie było szkoleniem uzupełniającym dla tych strażaków, którzy zostali przeszkoleni wg starszego regulaminu. Wszyscy nasi członkowie, biorący udział w tym kursie otrzymali wynik pozytywny oraz zdobyli nowe doświadczenie mimo wieloletniej już służby w OSP.
szkolenie OSP szkolenie OSP

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze według regulaminu CTiF

7-9 wrzesień


8 września w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim odbyły się Ogólnopolskie zawody sportowo-pożarnicze wg regulaminu CTiF. W zawodach, które zostały rozegrane w dwóch konkurencjach, czyli ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza brały udział 62 drużyny:
-31 OSP
-23 KDP(Kobiece Drużyny Pożarnicze)
- 8 ZSP(Zawodowe Straże Pożarnicze)
To dzień bardzo ważny, przełomowy w historii naszej OSP, ponieważ po raz pierwszy nasza jednostka była reprezentowana na zawodach krajowych. Ogromnym sukcesem stał się fakt, że na tak ważnych zawodach byliśmy reprezentowani przez dwie drużyny kobiece.
Zawody krajowe Zawody krajowe
Nasze dziewczyny dały z siebie wszystko. Miesiące ćwiczeń, omawiania regulaminu, korekta wszystkich błędów i pierwsze w życiu tak ważne sukcesy na takich zawodach
Zawody krajowe Zawody krajowe
Klasyfikacja generalna zawodów w grupie "Drużyny kobiece" klasa A
1 miejsce Lądek III, woj. wielkopolskie z wynikiem łącznym 385,42 pkt.
2 miejsce Raszowa, woj. opolskie z wynikiem łącznym 381,28 pkt.
3 miejsce Głuchów, woj. wielkopolskie z wynikiem łącznym 379,27 pkt.
--------- --------------------------- ------------------ -----------
8 miejsce Skuły, woj. mazowieckie z wynikiem łącznym 353,08 pkt.
--------- --------------------------- ------------------ -----------
17 miejsce Stare Strącze, woj. lubuskie z wynikiem łącznym 304,78 pkt.

Nasze dziewczyny zaliczyły świetny debiut w zawodach tego formatu. Miejsce w pierwszej dziesiątce to fantastyczny wynik!

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie "Drużyny kobiece" klasa B
1 miejsce Raszowa, woj. opolskie z wynikiem łącznym 364,41 pkt.
2 miejsce Lądek IV, woj. wielkopolskie z wynikiem łącznym 356,89 pkt.
3 miejsce Przecieszyn, woj. małopolskie z wynikiem łącznym 349,19 pkt.
--------- --------------------------- ------------------ -----------
6 miejsce Skuły, woj. mazowieckie z wynikiem łącznym 320,58 pkt.


Nasze kobiety również osiągnęły bardzo dobry wynik, patrząc ile trudów musiały przejść przed zawodami(rodzina) i w trakcie zawodów(kontuzje) to dla nas są zwycięzcami!

Zobacz więcej o zawodach

Zawody Sikawek Konnych w Tuszynie

26 sierpień

Rozpędzeni sukcesami w zawodach Sikawek Konnych postanowiliśmy wziąć udział w tego typu imprezie w Tuszynie, które były tam zorganizowane po raz pierwszy. Na tych zawodach liczyła się dobra zabawa i oryginalny pomysł zaprezentowania drużyny w czasie akcji, ale przy użyciu sikawki.
sikawki konne sikawki konne
Z zaproszonych jednostek nie można nie wspomnieć o jednostce z Czech, a także jednostce z Zębu. Zabawa była przednia, a każda drużyna została wyróżniona.
sikawki konne sikawki konne

Festyn strażacki na Stadionie Narodowym

25 sierpień


W sobotę 25 sierpnia odbył się festyn strażacki z okazji 20 rocznicy powstania Państwowej Straży Pożarnej oraz XIII Krajowego Zjazdu Związku OSP RP, na który pojechało wielu członków naszej jednostki z rodzinami. Wicepremier Waldemar Pawlak powitał wszystkich strażaków zawodowych i ochotników, którzy bardzo licznie przybywali na stadion z różnych części Polski. Otwarcia tej imprezy dokonał Komendant Główny PSP gen. Bryg. Wiesław Leśniakiewicz.
Festyn na Stadionie Narodowym Festyn na Stadionie Narodowym
Na płycie stadionu było mnóstwo atrakcji zarówno dla dużych jak i małych strażaków. Można było obejrzeć ciężkie i średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, podnośniki i drabiny. Dla dzieci, ale nie tylko były skoki na skokochronach oraz 4 ścianki do wspinaczki zapewnione przez OSP Pcim, Skaryszewa, Żychlina i Licheń. Publiczność zgromadziła się również przy dzieciach budujących piramidy z plastikowych skrzynek. Dużo ludzi zainteresowanych było komorami dymnymi, gdzie mogli sprawdzić jaka widoczność panuje w warunkach dużego zadymienia w czasie akcji.
Festyn na Stadionie Narodowym Festyn na Stadionie Narodowym
Kolejną atrakcją festynu były występy orkiestr z mażoretkami, z OSP Mykanów, OSP Krasocin, OSP Nadarzyn, a także chóru CANTUS. Można było również przypatrzeć się tresurom psów ratowniczych z JRG z Warszawy oraz próbować resuscytacji w punkcie ratownictwa medycznego. Zainteresowanie wzbudziły rozgrywane w czasie festynu zawody w formule TFA gdzie strażacy musieli pokonać tor przeszkód w aparatach powietrznych, co kosztowało ich ogromnego wysiłku. Taki tor przygotowany został również dla młodych strażaków w wersji "mini". Wspaniałym widowiskiem był pokaz ratownictwa wysokościowego. Strażacy specjalistycznie przeszkoleni w tym ratownictwie zaprezentowali bardzo dynamiczne zjazdy na linach pod dachem stadionu.
Festyn na Stadionie Narodowym Festyn na Stadionie Narodowym
Na scenie zaprezentował się zespół Horyzont z Nysy, zespół Blue Cafe oraz kabaret Truteń. Posumowaniem tego spotkania ogromnej rodziny strażackiej był koncert Budki Suflera. Po takich atrakcjach druhny i druhowie z naszej OSP dotarli do remizy po 21, uśmiechnięci i odprężeni. Miejmy nadzieje, że też bardziej chętniej do pracy.

Kurs dla opiekunów Izb Tradycji i Kronikarzy OSP

19-25 sierpień


W dniach 19-25 sierpnia 2012 r. Związek OSP RP zorganizował taki kurs. Szkolenie odbyło się w miejscowości Przewięź koło Augustowa, w ośrodku wypoczynkowym "Agrawit". W kursie wzięło udział około 60 osób zaangażowanych w gromadzenie, a także spisanie wiedzy historycznej swojej OSP. Tematy szkoleń były związane z organizacją Izb Tradycji, gromadzeniem zbiorów i ich konserwacją, a kronikarze mogli dowiedzieć się jak prawidłowo prowadzić swoje kroniki tak, aby były jasne i czytelne dla wszystkich. Z naszej jednostki w kursie wzięły udział dwie druhny, opiekunka Izby Tradycji Izabela Świdlicka i Kronikarka Wioleta Piernik.
Kurs kronikarzy i Izb Tradycji Kurs kronikarzy i Izb Tradycji
Nasze druhny poznały przy tej okazji wiele osób, które podzieliły się z nimi swoim doświadczeniem oraz wiedzą, a każda rozmowa i uwagi stały się bardzo cenne. Czas spędzony w Przewięzi to na pewno nie był stracony czas poza zdobytą wiedzą, dziewczyny miały okazję trochę pozwiedzać i nawiązać nowe kontakty.
Kurs kronikarzy i Izb Tradycji Kurs kronikarzy i Izb Tradycji


strażackie śpasy

12 sierpień

W sierpniu otrzymaliśmy zaproszenie od zaprzyjaźnionej jednostki OSP Ząb na strażacki śpasy. W tym roku przypadają V MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SIKAWEK KONNYCH, które organizowane są właśnie w Zębie. Celem tych zawodów jest głównie popularyzacja wśród społeczeństwa tradycji polskiego strażactwa ochotniczego poprzez pokaz sprawności zabytkowych sikawek konnych.
sikawki sikawki
W naszej jednostce taka sikawka jest od 1927 r., wielokrotnie brała udział w akcjach i dzięki niej oraz sprawności naszych dziadków udało się uratować nie jedno gospodarstwo od doszczętnego zniszczenia. Od 2008 roku nasza sikawka znajduje się w IZBIE TRADYCJI i służy, jako eksponat. Przed kilkoma laty została odrestaurowana i jest w pełni sprawna, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w tych zawodach.
sikawki sikawki
Podczas zawodów powinniśmy zaprezentować naszą drużynę i przedstawić krótką historię jednostki oraz sikawki. Ocenie podlegało także historyczne umundurowanie strażaków. Nasza drużyna wystąpiła w ubraniach "moro" i w starych hełmach, w których dawniej w naszej jednostce jeżdżono do akcji.
sikawki sikawki
Chętnych było wielu i wystarczyło do stworzenia drużyny męskiej i żeńskiej w bardzo różnorodnym przedziale wiekowym. Mogliśmy połączyć spryt młodych i duże doświadczenie starszych, co dało nam 1 miejsce wśród kobiet i 2 miejsce w grupie męskiej.
sikawki sikawki
Ogromną atrakcją na zakończenie była prezentacja działalności zabytkowej pompy parowej z Warszawy. Warto podkreślić, że w naszym kraju to jedyna sprawna tego rodzaju pompa, co wzbudziło wielkie zainteresowanie. sikawki sikawki
Należałoby dodać, że pogoda strasznie przeszkadzała w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Zmarznięci zmoknięci, ale szczęśliwi z osiągniętych sukcesów.

OBÓZ MDP

21 - 27 lipiec


Tegoroczny obóz odbył się w Niemczech, w Dorum nad Morzem Północnym w dniach 21.07 - 27.07. Pierwszy raz od wielu lat zorganizowany został pod namiotami. W obozie uczestniczyło 25 podobozów liczących 20-40 osób każdy. Jeden z nich to JF Apensen - MDP Skuły. Liczył 12 osób z Niemiec i 19 z Polski w wieku 12-17 lat oraz 6 opiekunów z obydwu krajów i jednego tłumacza.
Dorum Dorum
Obóz miał na celu przede wszystkim zaznajomienie się z językiem oraz kulturą drugiego kraju. Młodzież świetnie sobie radziła w porozumiewaniu się. W przełamaniu lodów pomagały organizowane zabawy integracyjne.
Dorum Dorum
Obozowicze odwiedzili również wiele ciekawych miejsc w Niemczech. Odbywały się także wspólne dyskoteki i wieczory filmowe.
Dorum Dorum
Wszystkim obóz bardzo się podobał, ale wiadomo, wszystko co dobre, szybko się kończy. Na szczęście w przyszłym roku spotkamy się z naszymi niemieckimi znajomymi w Polsce. Tym razem to my będziemy głównymi organizatorami obozowiska.
Zobacz więcej o naszych obozach

85 lat OSP Skuły

23 czerwiec

Dnia 23 czerwca w samo południe rozpoczęły się uroczystości Jubileuszowe 85-cio lecia powstania OSP (19.04.1927) i 45-lecia założenia MDP (01.06.1967). Mszę Św. polową w intencji strażaków i ich rodzin oraz za tych, którzy odeszli na wieczną służbę odbyła się przy kościele parafialnym w Skułach, a następnie część oficjalna na terenie naszej OSP.
Msza Św. Msza Św.
Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu Państwowego i Związkowego, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego i jednocześnie Wójt gminy dh Halina Wawruch powitała przybyłych gości. Po tym dh Antoni Jan Tarczyński, dh Halina Wawruch i dh Hubert Chmielnicki wręczyli medale i wyróżnienia, a następnie zostały odczytane listy gratulacyjne. poczet flagowy poczet flagowy

Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz strażacy udali się na wspólny obiad. W tym czasie rozpoczęły się występy. Jako pierwszy pojawił się na scenie zespół tańca nowoczesnego działający w gminnym ośrodku kultury w Żabiej Woli. Następnie wystąpili: zespół TIP-TOP działający w naszej OSP, kabaret "Szarpanina" oraz zespoły muzyczne: The lejkers, PreteXt, Impent, Standart.
wystepy na scenie wystepy na scenie

Ponadto dla wszystkich uczestników festynu rozdawano grochówkę, dla najmłodszych udostępniono dmuchane zjeżdżalnie, a dla wszystkich były stoiska gastronomiczne. Dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
dmuchany zamek grill Zobacz więcej

Boże ciało

7 czerwiec

Jak co roku nasza jednostka licznie uczestniczyła i pomagała w organizacji procesji Bożego Ciała w naszej parafii. Nasi strażacy asystowali kapłanowi i nieśli chorągwie. Najmłodsi szli z różańcem, a kobiety z feretronami. Procesja tradycyjnie do czterech ołtarzy. Jeden z nich ubierali członkowie OSP Skuły przy Domu Strażaka.
Boze Cialo Boze Cialo
Boze Cialo Boze Cialo

Pielgrzymka strażacka

3 czerwiec

W pierwszą niedziele czerwca odbyła się samochodowa pielgrzymka strażaków z Zakopanego do Ludźmierza. Była to VIII pielgrzymka wozów strażackich, a II motocyklistów.
Pielgrzymka strażacka Pielgrzymka strażacka
Nasza jednostka też się tam pojawiła. Niestety nie pojechaliśmy tam wozem bojowym, a prywatnym samochodem. Wyruszyliśmy spod Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej i szlakiem papieskim dotarliśmy do Ludźmierza. Tam odbyła się Msza Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Podhala na ołtarzu polowym. Modliliśmy się za wszystkich strażaków i ich rodziny.
Pielgrzymka strażacka Pielgrzymka strażacka

Zawody sportowo-pożarnicze w Pionkach

19 maj

Nasza jednostka na tych zawodach jako jedyna wystawiła cztery drużyny, dwie żeńskie i dwie męskie. Wszystkie ekipy wystartowały w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. Nasza jednostka osiągnęła niesamowity sukces, a mianowicie zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Kobiety w wieku od 16 lat i kobiety w wieku od 30 lat były najlepsze w swoich grupach i awansowały do zawodów na szczeblu krajowym. Jest to największy sukces w historii naszej OSP w zawodach sportowo-pożarniczych wg regulaminu CTiF.

Zawody 2012 Zawody 2012
Mężczyźnie także pokazali się z bardzo dobrej strony. Obydwie drużyny zajęły drugie miejsca. Mimo świetnych wyników pozostał niedosyt, że mężczyźni nie zdołali awansować do zawodów krajowych.
Nagrody również były świetne. Razem wygraliśmy 8 chełmów strażackich i dwa "huligany", czyli podręczny sprzęt burzący.
Zawody 2012 Zawody 2012
Zobacz więcej o zawodach

Dzień strażaka

4 maj

Historia głosi, że 4 maja 304 roku Florian poniósł śmierć męczeńską, a od 1528 roku jest czczony w całej Polsce, jako opiekun podczas klęsk, powodzi i sztormów. Od tamtej pory stał się patronem strażaków, a także hutników i kominiarzy.
My, jak co roku tego ważnego dla nas dnia, zebraliśmy się pod Domem Strażaka, skąd wyruszyliśmy na Mszę Św. w kościele w Skułach. Modliliśmy się, by Św. Florian czuwał nad nami i wszystkimi strażakami podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
Dzien strazaka Dzien strazaka
Po Mszy Św. wróciliśmy do domu strażaka, gdzie rozpoczęła się uroczystość wręczania medali i odznaczeń naszym druhom. Następnie zaczęliśmy świętować dzień strażaka. Mimo złej pogody, zrobiliśmy grilla i wszyscy świetnie się bawili.
Dzien strazaka Dzien strazaka

sprawdzenie gotowości bojowej

20 kwiecień

Po godzinie 10 zawyła syrena strażacka. Było to sprawdzenie gotowości bojowej w naszej jednostce. Na alarm przybyło 8 naszych strażaków. Strażacy PSP skontrolowali stan i kompletność umundurowania każdego strażaka.
Sprawdzenie gotowosci bojowej Sprawdzenie gotowosci bojowej
Następnie sprawdzili nasze zachowanie i poprawność czynności w czasie akcji "na sucho". Założenie polegało na zlokalizowaniu źródła pożaru w budynku jedno piętrowym i przystąpienie do gaszenia. Niestety jeden ze strażaków nie przemyślał do końca, co robi i wszedł do "zadymionego" budynku bez sprzętu ochrony dróg oddechowych i uległ "zaczadzeniu". Nagły zwrot akcji spowodował, że pierwsza rota zamiast szukać źródła pożaru musiała wyciągać poszkodowanego z budynku, a następnie w jak najszybszym czasie udzielić mu pierwszej pomocy, czym zajął się dh. Bogdan Bartczak.
Sprawdzenie gotowosci bojowej Sprawdzenie gotowosci bojowej
W tym czasie pierwsza rota w składzie dh. Wiola Piernik i dh. Ewa Bartczak wchodziła do budynku i po omacku poruszała się wewnątrz sprawdzając pomieszczenia by zlokalizować źródła ognia.
Sprawdzenie gotowosci bojowej Sprawdzenie gotowosci bojowej
Gdy to się udało niedaleko palącego się piecyka grzewczego(przyczyny pożaru) strażacy zauważyli butlę z gazem, o czym natychmiast powiadomili dowódcę dh. Sebastiana Piernika, który zdecydował, że do budynku wchodzi druga rota(dh. Sebastian Piernik i dh. Robert Świdlicki) by usunąć zagrażającą wybuchem butlę. Pożar ugaszony, ranny uratowany, zadanie przebiegło sprawnie, sprzęt również sprawny, otrzymaliśmy notę 8/10.
Sprawdzenie gotowosci bojowej Sprawdzenie gotowosci bojowejTriduum Paschalne

05-09 kwiecień

W Wielki Piątek, gdy tylko ciało Chrystusa zostało zdjęte z krzyża i włożone do grobu, nasi strażacy stanęli na warcie. Wielka Sobota to czuwanie przy grobie, rano warte trzymali młodsi druhowie, a popołudniu starsi, aż do Zmartwychwstania. Rezurekcja, tu zawsze bierzemy czynny udział w procesji oraz we Mszy Św.. Kobiety niosły feretrony, mężczyźni prowadzili księdza, trzymali baldachim, a także nieśli chorągwie. Naszych najmłodszych strażaków, mimo tak wczesnej pory nie brakowało. Widać było ich przy różańcu i poduszkach.
Triduum Paschalne Triduum Paschalne


Niedziela palmowa

1 kwiecień

Stało się juz tradycją, iż nasi strażacy na Niedzielę Palmową przygotowują ogromną palmę. W dzień przed, na sobotniej zbiórce najmłodsi druhowie budowali strażacką palmę, wiele osób może poszczycić się swoim udziałem w jej tworzeniu. Msza Św. w Niedzielę Palmową rozpoczęła się procesją, a przed wejściem do kościoła w trochę zimne południe, zostały poświęcone wszystkie palmy i palemki.
Niedziela Palmowa Niedziela Palmowa


Eliminacje Powiatowe OTWP

17 Marzec

W Domu Strażaka, w Skułach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.OTWP2012 OTWP2012

Eliminacje Gminne OTWP

10 Marzec

Turniej odbył się w budynku OSP Skuły. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

OTWP2012
Walne Zebranie i Choinka strażacka

24 styczeń

Zebranie członków jednostki rozpoczęło się o 17:30. Nic nie zapowiadało, ze potrwa ono do późnych godzin wieczornych, lecz tak właśnie się stało. Najdłuższym etapem zebrania okazała się dyskusja, która trwała ponad 2 godziny, a rozwinęła się głównie na temat praw i obowiązków każdego członka naszej jednostki.

walne zebraniewalne zebranie

Pierwszy raz od wielu lat powstała burzliwa rozmowa zgromadzonych na walnym zebraniu strażaków. Wypowiedziano kilka gorzkich, ale prawdziwych słów. Może to było właśnie potrzebne ludziom, którzy zgromadzili się na tej Sali i mogli wreszcie wypowiedzieć się na forum w kwestii tej organizacji. Przykro nam było, że wynikiem tych głośnych rozmyślań na temat dalszego funkcjonowania OSP była rezygnacja Dh. Stelli Batory z przynależności do naszego stowarzyszenia. Mamy nadzieję, ze ta decyzja była podjęta pod wpływem chwili i wielkich emocji, a Stenia będzie nadal naszą druhną.

walne zebraniewalne zebranie

Zabawę strażacką rozpoczęliśmy w trochę mało rozrywkowych nastrojach, lecz dobrze grający zespół " STANDART" i napoje wysokoprocentowe na nowo rozbudziły w strażackiej rodzinie dobry humor i taneczny nastrój.

choinkachoinka"Pastorałki"

14 styczeń


Organizowany już od lat wieczór Kolęd i Pastorałek w naszej remizie, przez liczną drużynę młodzieżową pod kierownictwem dh Marioli Michałowskiej. Młodzież już od wielu lat przygotowuje program artystyczny, na którym nie mogło zabraknąć naszych bliskich i znajomych.

pastorałki 2014pastorałki 2014

Spotkanie pastorałkowe w Skułach to dla niektórych rodzin już tradycja. Nasze druhny upiekły ciasta i przygotowały skromny poczęstunek w czasie którego śpiewaliśmy kolędy , a później rozmawialiśmy.

pastorałki 2014pastorałki 2014

Po poczęstunku odbyło się zebranie jednostki, by porozmawiać o trudnych sprawach naszej organizacji i ciężkim roku 2012 z powodu wielu zadań do wykonania, w tym przygotowanie Jubileuszu 85-lecia powstania jednostki.

SALA WESELNA- KRONIKA- HISTORIA- MDP- LINKI- KONTAKT-MAPA


Š 2006; Autor:Wszystkie prawa zastrzeżone. dh Ewa

OSP SKUŁY Bartoszówka ul. strażacka 9; 96-321 Żabia Wola:

Nasze konto:BS Biała Rawska 66 9291 0001 0210 2663 2000 0010