~~rok 2006~~rok 2007~~rok 2008~~rok 2009~~rok 2010~~rok 2011~~rok 2012~~rok 2013~~rok 2014
rok 2015~~rok 2016~~ rok 2017~~


ROK 2013wigilia strażacka

21 grudzień


W sobotę przed świętami Bożego Narodzenia zamiat normalnej zbiórki w naszej strażnicy odbyła się WIGILIA STRAŻACKA. Był to czas, aby w naszej strażackiej rodzinie zażegnać wszystkie spory, złożyć sobie szczere życzenia, podzielić się opłatkiem oraz usiąść do wspólnej wieczerzy.

wigilia 2013 wigilia 2013

Szkolenie Strażaków Ratowników osp

listopad i grudzień


Już kolejni nasi młodzi druhowie dorośli do tego, aby stać się strażakami biorącymi udzial w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W listopadzie i grudniu w Komendzie Powiatowej PSP Grodzisk Maz. odbył się kurs I i II stopnia strażaków-ratowników OSP. Wszyscy druhowie z OSP Skuły z wynikiem pozytywnym ukończyli szkolenie. Wykazali się ogromną wiedzą na egzaminie pisemnym, którą potwiedzili na egzaminie praktycznym.

kurs 2013 kurs 2013

XV Listopadowy Złaz Niepodległościowy

8 - 11 listopad


Z każdym rokiem coraz lepiej! Podczas tego jubileuszowego złazu mogliśmy gościć patrole z OSP Grodzisk Maz., OSP Milanówek, OSP Piastów a także OSP Nowe Opole z powiatu siedleckiego. Nie można zapomnieć o naszej MDP, która w tym roku wystawiła 4 patrole.

złaz 2013 złaz 2013

Złaz wyjątkowy-bo już XV, wyjątkowy-bo aż 4 dniowy. Przez te kilka dni nie mogliśmy pozwolić by nasza młodzież się nudziła. Chcesz zobaczyć co robiła? kliknij tutaj

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

6 październik


Kolejne zawody sportowo pożarnicze i kolejne sukcesy w naszej jednostce.
Zawody powiatu grodziskiego odbyły się na stadionie gminy Baranów w miejscowości Cegłów.

Zawody Powiatowe Zawody Powiatowe

Wystawiliśmy drużyny w kategoriach A i C. Drużyna żeńska zajęła I miejsce z przewagą około 30pkt nad OSP Międzyborów i OSP Milanówek. Cieszymy się bardzo z wyniku naszych Pań i to właśnie one będą reprezentowały nasz powiat na zawodach wojewódzkich. Natomiast drużyna męska zajęła II miejsce i tylko 3 punktów zabrakło do najwyższego miejsca na podium.

Zawody Powiatowe Zawody Powiatowe

Zobacz więcej o zawodach

"Dzień Szarlotki"

22 wrzesień


To cykliczna impreza organizowana przez LGD Ziemia Chełmońskiego. W tym roku odbyła się w sielskiej osadzie "Firleje" w Musułach. Pogoda dopisała, tradycyjnie na tej imprezie rozstrzygany jest konkurs fotograficzny. Jak również zawody siłaczy o puchar Prezesa LGD Ziemi Chełmońskiego. nas też nie mogło zabraknąć, a nowy mercedes naszej OSP był dodatkową atrakcją tego pikniku.


I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP

14-15 wrzesień


W tych dniach w Szczawnicy odbyła się "I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP ".
I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP
Olimpiada rozpoczęła się Mszą Święta w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha, następnie strażacy uroczyście przeszli w miejsce rozgrywek sportowych. Przez dwa dni drużyny męskie i żeńskie z całej Polski rywalizowały między sobą. Choć słowo "rywalizacja" to zbyt wiele powiedziane, ponieważ przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Zadania przygotowane przez organizatorów potrafiły wyczerpać startujących zawodników:). Nasi strażacy bardzo miło wspominają pobyt w Szczawnicy. W styczniu wrócą na olimpiadę zimową, a w lipcu na letnią.
I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP
I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP
I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP I OLIMPIADA SPORTOWO-POŻARNICZA STRAŻAKÓW OSP

Ćwiczenia na obiekcie - Szpital Zachodni im. Jana Pawła II

12 wrzesień

W tym dniu Komenda PSP w Grodzisku Maz. Postanowiła sprawdzić gotowość podległych jednostek OSP. W tym celu zorganizowano ćwiczenia na obiekcie Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku mazowieckim. Założeniami ćwiczeń był pożar w tym budynku i w dalszej kolejności rozprzestrzenianie się pożaru, co było potrzebne do tego by w kolejnych etapach na teren obiektu coraz dalej stacjonujące jednostki OSP.
Ćwiczenia na obiekcie - Szpital Ćwiczenia na obiekcie - Szpital
Jednostka nasza wchodziła do budynku w 3 grupie, w celu znalezienia poszkodowanego pracownika kotłowni. Członkowie naszej jednostki wchodzili w aparatach oddechowych a zabezpieczali ich członkowie OSP Kaski. W podsumowaniu oficerów PSP ćwiczenia spełniły zakładane cele.
Ćwiczenia na obiekcie - Szpital Ćwiczenia na obiekcie - Szpital


Strażackie śluby

17 sierpień

Strażackie śluby to u nas tradycja od 40 lat, lecz to co się wydarzyło 17.08. 2013 roku zaskoczyło wszystkich. Otóż właśnie od ślubu z kościoła pw. Św. Trójcy w Lutkówce jedzie orszak ślubny dh Dariusza Borowskiego z wybranką Katarzyną a nasza jednostka właśnie na tej ulicy reanimuje poszkodowanego w wypadku samochodowym.
Ślub Kasi i Darka Ślub Kasi i Darka
Oczywiście cały orszak musiał się zatrzymać i wtedy okazało się, że wypadek był fikcyjny po to by można było Młodej Parze złożyć życzenia na nowej drodze życia.
Ślub Kasi i Darka Ślub Kasi i Darka

Strażackie śpasy

11 sierpień


Jak co roku wzięliśmy udział w małopolskich zawodach sikawek konnych , które organizowane są w najwyżej położonej miejscowości Ząb gm. Poronin w ramach Tatrzańskiego Vici.
strażackie śpasy strażackie śpasy
Na tegoroczne zawody pojechały dwie drużyny z naszej OSP, kobiety w swej kategorii zajęły II miejsce, natomiast mężczyźni VI. Pogoda i uczestnicy w tym roku dopisali, było piękne słońce i ponad 25 drużyn z całej Polski. Po odebraniu dyplomów i nagród pożegnaliśmy zaprzyjaźnionych górali.
strażackie śpasy strażackie śpasy

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

8-14 Lipiec

Dzięki operatywności naszego dh Prezesa udało się zorganizować w naszej OSP Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
W którym wzięło udział 45 osób z OSP Skuły(17), OSP Stare Gnatowice(14), OSP Kaski(6),Osp Żelechów(5),OSP Nowe Opole(3). Kurs przeprowadziła firma Cormed z Zakopanego.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Wykłady i zajęcia praktyczne prowadziło czterech ratowników medycznych, natomiast egzamin został przeprowadzony pod fachowym okiem Pani Doktor Beaty Ulanowskiej.Ekipa szkoląca jak i Pani dr byli bardzo zadowoleni z zaangażowania wszystkich uczestników kursu, a szczególne wyróżnienie skierowano do dh Wioli Piernik z naszej OSP.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Oczywiście wszystkie oceny z egzaminu były pozytywne.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Obóz Polsko - Niemiecki

29 czerwiec - 6 lipiec

W roku ubiegłym na zaproszenie JP Apensen Młodzieżowa Drużyna z Polski gościła na obozie w miejscowości Dorum w Niemczech. W tym roku w dniach 29.06.-06.07. to MDP Skuły była gospodarzem obozu polsko - niemieckiego, który odbył się na Mazurach w O.W. Warta w Świętej Lipce - nad jeziorem Dejnowo. W obozie uczestniczyło 30 młodych strażaków z Polski i Niemiec wraz z opiekunami.
lipka
Uczestnicy bardzo szybko się ze sobą zgrali i nawiązali nić porozumienia. Spędzali ze sobą każdą niemal minutę. Młodzież doskonale dawała sobie radę w porozumiewaniu się między sobą. Poza uniwersalnym językiem angielskim, zewsząd było słychać język polski i niemiecki, gdyż uczestnicy wzajemnie uczyli się od siebie słówek i wyrażeń. Nieoceniona jednak była tu pomoc tłumaczki, Weroniki Szulc, dla której był to już drugi obóz z tą właśnie grupą ( Weronika była z nami w zeszłym roku w Dorum). Program obozu był bardzo bogata, nie było czasu na nudę. Każdego dnia odbywały się różne gry, zabawy oraz tańce integracyjne. Również często miały miejsce zajęcia z animacji językowej. Młodym strażakom do gustu przypadła bardzo Olimpiada Obozowa. Uczestnicy w mieszanych grupach w kilku następujących po sobie dniach brali udział w konkurencjach takich jak: transportowanie wody za pomocą węża strażackiego, budowanie zamku z piasku itp. Poza zajęciami typowo integracyjnymi, młodzież miała też okazję zwiedzić najbliższą okolice.
lipka lipka
Odbyła się wycieczka do XIV - wiecznego zamku w Reszlu, zwiedzanie Mikołajek oraz 2 godzinny rejs statkiem po największych jeziorach mazurskich, a także wycieczka do sławnego Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce, którego początki sięgają XIV wieku i którego ogromną atrakcją są organy zbudowane w początkach 1700 roku. Oczywiście co dobre szybko się kończy_ po tygodniu wspólnie spędzonego czasu, nadszedł czas na rozstanie. Grupa przez cały ten czas świetnie się dogadywała i bardzo zżyła, dlatego łzom i uściskom w dniu wyjazdu nie było końca_ wszyscy obiecali sobie, że na pewno spotkają się w przyszłym roku.
lipka lipka
Oczywiście los bywa przewrotny i różnie się w życiu układa, ale tym razem chyba będzie łaskawy dla naszych obozowiczów_ kierownik grupy niemieckiej, Bjorn Muller już złożył nieoficjalne zaproszenie na ręce kierownika grupy polskiej, dh Izabeli Świdlickiej, aby ta wraz ze swoją grupą przyjechała w przyszłym roku do Niemiec. W najbliższym czasie w/w osoby maja ze sobą spotkać i omówić formułę kolejnego, wspólnego projektu. Wszystko więc wskazuje na to, że w 2014 roku JP Apensen i MDP skuły spędzą wspólnie czas. Pisząc o obozie należy pamiętać, o wsparciu, jakie kierownicy grup otrzymali. Zarówno od swoich jednostek i ich członków, jak i od gmin. Jednak największe wsparcie, zarówno merytorycznego jak i finansowego udzieliła międzynarodowa organizacja - Polsko Niemiecka Współpraca młodzieży.
lipka lipka
Należy tu wspomnieć głównie o dwóch cudownych kobietach - Monice Karłowicz i Kat Eichhorn. To właśnie one od początku do końca, przy tworzeniu projektu obozu, wspierały Izabelę i Bjorna dobrym słowem i radą. Ta przyjaźń polsko - niemiecka trwa już ponad dwa lata i biorąc pod uwagę, że plany na przyszły rok są jak najbardziej realne, wierzymy, że trwać będzie jeszcze bardzo długo.

remont

W roku 2011 urząd gminy Żabia Wola złożył projekt w ramach projektu p. n. "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Żabia Wola" Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 Priorytet IV. Środowisko, zapobieganie zagrożeniom i energetyka, Działanie 4.3 Ochrona powietrza. energetyka. Projekt obejmuje dwa obiekty tj. budynek Szkoły Podstawowej w Józefinie oraz budynek Strażnicy OSP w Skułach.

remont remont
W I etapie zrealizowanym w 2012 roku wykonana została termomodernizacja budynku szkoły Podstawowej w Józefinie. Zadanie polegało na ociepleniu ścian zewnętrznych i pokryciu wyprawą tynkarską w Józefinie. Drugi etap rozpoczął się w maju tego roku na obiekcie naszej OSP. Gdzie wymieniono już okna, ocieplono ściany i rozpoczęto instalacje centralnego ogrzewania.
remont remont

IX pielgrzymka strażacka oraz III pielgrzymka motocyklowa

2 czerwiec

Tegoroczna IX już pielgrzymka tzw. Szlakiem Papieskim z Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem do Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu dla naszej osp miała szczególny charakter. Całą pielgrzymkę prowadził nasz nowy Mercedes, a wzięło w niej udział około 160 samochodów strażackich oraz 100 motocykli. Przy tej okazji zorganizowano dzień strażaka powiatu nowotarskiego z wręczeniem odznaczeń i mianowaniem na wyższe stopnie PSP.

pielgrzymka strażacka pielgrzymka strażacka

pielgrzymka strażacka pielgrzymka strażacka

pielgrzymka strażacka pielgrzymka strażacka

Boże ciało

30 maj

Tradycyjnie jeden z ołtarzy przy domu strażaka w Skułach, który to mieli za zadanie ubrać nasi członkowie.

Boże ciało Boże ciało
Następnie asysta w czasie uroczystej procesji do czterech ołtarzy, oraz zabezpieczenie trasy przemarszu procesji.
Boże ciało Boże ciało

Nasza mała sesja

18 maj

Zazwyczaj na zbiórkach ciężko pracujemy.
Sesja
Dbamy o wygląd naszej Straży, jak i o czystość terenu wkoło, a także ćwiczymy. Ta jednak zbiórka pozwoliła nam na trochę relaksu.
Sesja Sesja
Spotkaliśmy się już w samo południe, aby móc w pełnym słońcu na chwilę zatrzymać czas. Ten dzień poświęciliśmy na małą strażacką sesje.
Sesja Sesja
Nasi mężni strażacy i piękne druhenki zostali uwiecznieni w amatorskim obiektywie dh Wioli Świdlickiej.
Sesja Sesja
To właśnie efekt ich świetnej zabawy.
Sesja Sesja

Dzień strażaka

4 maj

Tegoroczny Dzień Strażaka rozpoczęliśmy Mszą św. Za strażaków, ich rodziny i tych którzy odeszli na wieczną wartę Po czym spotkaliśmy się przy remizie na strażackim grillu, gdzie się dobrze bawiliśmy do późnych godzin nocnych.

Dzień strażaka Dzień strażaka

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maj

Msza Św. W intencji naszej Małej Ojczyzny (gminy) odbyła się w kościele p.w. Zwiastowania NMP w Żelechowie. Wśród pocztów sztandarowych oczywiście reprezentacja naszej jednostki.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

eliminacje wojewódzkie OTWP

27 kwiecień


Tegoroczny turniej odbył się w Mińsku Mazowieckim. To ważne eliminacje dla naszej jednostki i dla Kuby Kucińskiego, który reprezentował nasz powiat a zarazem OSP Skuły w województwie. Kuba był jednym ze 104 uczestników z 37 powiatów województwa mazowieckiego. Dh Kuba reprezentował nasz powiat w najmłodszej grupie wiekowej i zajął 7 miejsce.
eliminacje wojewódzkie OTWP eliminacje wojewódzkie OTWP
To dopiero drugi występ Kuby na turnieju i już drugi raz dostał się do etapu wojewódzkiego. Z roku na rok bardzo rozwija swoją wiedzę i odnosi duże sukcesy. Wszyscy uczestnicy podczas pobytu w Mińsku Mazowieckim mieli możliwość zwiedzania 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Kuba, Gratulacje cała jednostka jest z Ciebie dumna!

kurs ratownictwa technicznego

W dniach 20-21.04 ; 27-28.04.2013 odbyło się szkolenie ratownictwa technicznego dla strażaków ochotników z powiatu. Nasza jednostka wysłała tam swoich członków. W kursie wzięli udział: Izabela Świdlicka, Wioleta Świdlicka, Wioleta Piernik, Bogusław Bartczak, Sławomir Okrasa, Roman Gradkowski, Arkadiusz Wieczerza.
kurs ratownictwa technicznego kurs ratownictwa technicznego
Poza zajęciami teoretycznymi, kursanci mieli także okazję poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie hydraulicznym. Szkolenie wiele dało naszym strażakom, ponieważ oprócz wiedzy z posługiwania się urządzeniami specjalistycznymi przyswoili wiadomości z podstawowej pierwszej pomocy w czasie wypadków drogowych.

kurs ratownictwa technicznego kurs ratownictwa technicznego

"chwalebne zmartwychwstanie"

7 kwiecień

Czyż nie obiecywaliśmy Wam, iż niebawem nasi artyści zagoszczą ponownie na scenie w nowych rolach. Oto oni w przedstawieniu o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Tym razem pomysłodawczynią była Agnieszka Kucińska, nie obeszło się jednak bez pomocy dh Wioli Piernik, która już zna możliwości naszych druhów. Ogromne brawa dla nich!

chwalebne zmartwychwstanie chwalebne zmartwychwstanie

Święta wielkanocne

28-31 Marzec

Wielki Piątek i Sobota to czuwanie przy grobie. Rezurekcja, tu zawsze bierzemy czynny udział w procesji oraz we Mszy Św. Najmłodszych strażaków, mimo wczesnej pory nie brakowało. Następnie całą rodziną strażacką udaliśmy się do organistówki na skromne wielkanocne śniadanie.


WIELKANOC WIELKANOC

robimy palmę

23 marzec

PALMA


Żeby tradycji stało się zadość członkowie naszej MDP przybyli na sobotnią zbiórkę w celu stworzenia ogromnej palmy, w tym roku mierzy ona aż 375 cm. Mimo śniegu i mrozu na zewnątrz, udało nam się zebrać sporo materiałów, z których palma powstała.

PALMA


eliminacje powiatowe OTWP

16 marzec

Wyczekiwane przez nas eliminacje powiatowe w tym roku przeprowadzono w siedzibie jednostki OSP Grodzisk Mazowiecki. Zmiana zasad na kilka dni przed eliminacjami wzbudziła w nas niezbyt pozytywne emocje, ze względu na młodzież, której musieliśmy przekazać, że zamiast pierwszej piątki z eliminacji gminnych w każdej kategorii wiekowej, przechodzi tylko trójka uczestników.
OTWP 2013 OTWP 2013
Mimo to, nasi młodzi druhowie, z pozytywną energią zawitali do OSP Grodzisk Maz., by popisać się swoją wiedzą w eliminacjach powiatowych. Wyniki z testu naszych podopiecznych były świetne, szczególnie w kategorii Szkoły Podstawowe, gdzie cała trójka ze Skuł, czyli Kuba Kuciński, Gabrysia Wysokińska i Daniel Błaszczyk przeszła do finału ustnego. W odpowiedziach ustnych Kuba i Gabrysia wyróżniali się ogromną wiedzą i zdobyli taką samą ilość punktów, zwyciężył jednak Kuba z uwagi na wynik testu pisemnego, w którym osiągnął najlepszy wynik.
OTWP 2013 OTWP 2013
W kategorii Szkoły Gimnazjalne, jako pierwszy do finału wszedł Michał Mirgos, a na czwartej pozycji znalazł się Mateusz Michałowski. Po finale ustnym Michał ostatecznie zajął 3 miejsce a Mateusz pozostał na 4.
OTWP 2013 OTWP 2013
W najstarszej grupie, w finale ustnym reprezentował naszą jednostkę Janusz Badowski, który zajmował 2 pozycję po egzaminie pisemnym i Robert Borowski, który był tuż za nim. Poziom trudności w tej grupie był bardzo wysoki. Ostatecznie Robert zdobył drugie miejsce, a Janusz czwarte.
OTWP 2013 OTWP 2013
MDP Skuły osiągnęła świetne wyniki, Kuba Kuciński, który zwyciężył w swojej grupie wiekowej będzie reprezentował nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich. Po turnieju opiekunowie ze Skuł zabrali swoją MDP do Państwowej Straż Pożarnej w Grodzisku Maz., aby mogli zapoznać się ze sprzętem, jaki używają zawodowi strażacy.


kulig

23 luty

W nagrodę za dobre wyniki w OTWP, podczas sobotniej zbiórki zabraliśmy naszą młodzież na kulig.
kulig 2013
Zabawa była świetna, ale nie obeszło się bez małych wywrotek.
kulig 2013 kulig 2013

eliminacje gminne otwp

22 luty

W piątek w naszej jednostce odbyły się eliminacje gminne OTWP. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się pierwsze pięć osób z każdej grupy wiekowej. OTWP2013


Grupa I - Szkoły Podstawowe:Grupa II - Szkoły Gimnazjalne:


Grupa III - Szkoły Ponadgimnazjalne:


OTWP 2013

Poświęcenie nowego auta, Walne zebranie, bal karnawałowy

9 luty

Tegoroczne Walne Zebranie połączone było z jeszcze ważniejszym dla naszej OSP wydarzeniem. Tuż przed zebraniem cała jednostka, a także zaproszeni goście i przyjaciele, zebrali się na placu przed remizą aby poświęcić nasze nowe auto
MERCEDES-BENZ ATEGO.
Nowy samochód

Wóz ten został sfinansowany przez:Nowy samochód Nowy samochód
Młodsi i starsi druhowie przywitali wszystkich zebranych na placu, Wójt Gminy Halina Wawruch przekazała kluczyki Gospodarzowi dh Włodzimierzowi Badowskiemu.
Nowy samochód Nowy samochód
Ksiądz poświęcił auto, a my mogliśmy zaprezentować wszystkim obecnym ten wspaniały sprzęt.
Nowy samochód Nowy samochód
Następnie wszyscy udali się na Świetlice gdzie odbyło się Walne Zebranie. Oprócz podstawowych punktów tego zebrania było wręczenie medali i odznaczeń druhom, którzy z różnych powodów nie odebrali ich w czasie Jubileuszu.
Nowy samochód Nowy samochód
Ponadto przedstawiciele jednostki w dowód wdzięczności za zaangażowanie w pozyskaniu pieniędzy na nowy samochód, złożyli podziękowanie i kosz kwiatów dh Prezes Zarządu Gminnego jednocześnie Wójt Gminy Żabia Wola Halinie Wawruch, a wszyscy zebrani zgotowali owacje na stojąco. Wśród przybyłych gości oprócz władz gminy i Komendanta Powiatowego PSP Grzegorza Przerwy byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek OSP Ząb i OSP Jeziórko.
Nowy samochód
Ci, którzy nie mogli przybyć przysłali listy gratulacyjne ,m.in. Wice Premier Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Wice Prezes ZG ZOSP RP dh Teresa Tiszbierek, Prezes ZOW ZOSP RP Województwa Małopolskiego Edward Siarka, Komendant Główny PSP Generał Brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Walne Zebranie udzieliło absolutorium zarządowi za okres sprawozdawczy. Przybyli goście gratulowali pięknego samochodu, dziękowali za aktywność i życzyli dalszej owocnej pracy na rzecz społeczeństwa.
Nowy samochód Nowy samochód
Po czym bal karnawałowy trwał do białego rana, wszyscy dobrze się bawili.

Obóz w Lewinie Kłodzkim

2 - 9 luty

Członkowie OSP Lewin Kłodzki zorganizowali już po raz 10 obóz zimowy. Jest to obóz trójstronny, uczestniczy w nim młodzież z Czech, Niemiec oraz Polski. W tym roku również nasza jednostka dostała zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Na miejsce wybrała się opiekunka naszej młodzieżówki, dh Izabela Świdlicka wraz z sześcioma przedstawicielami MDP, druhami: Filipem, Łukaszem, Dominikiem i Jakubem Bartczak, Gabrielem Drużnym oraz Jakubem Kucińskim.
Lewin Klodzki Lewin Klodzki
Poprzez wspólne gry i zabawy integracyjne młodzież miała okazję zaznajomić się z kulturą i językiem przedstawicieli innych krajów. Organizowane były także dyskoteki, wieczory filmowe i konkursy karaoke. Były także wyjazdy do Aquaparku Wodny świat w Kudowie Zdrój, jednak uczestnicy i tak najbardziej zachwyceni byli wyjazdami na Zieleniec, gdzie pod okiem instruktorów mogli jeździć na nartach oraz snowboardzie. Jednak największą atrakcją obozu, jak twierdzą nasi młodzi strażacy, była jazda nocna na Zieleńcu zakończona wspólnym ogniskiem.
Lewin Klodzki Lewin Klodzki
Szkoda, że obóz ten trwał tylko tydzień, żal było wyjeżdżać, ale cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na przyszłoroczny, XI już zimowy obóz w Lewinie Kłodzkim.

Szkolenie w Pruszczu Gdańskim

26 - 29 styczeń


W obiektach Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. pomorskiego w Pruszczu Gdańskim odbyło się szkolenie dla animatorów polsko - niemieckiej wymiany młodzieży. Uczestniczyło w nim dwoje przedstawicieli naszej jednostki, dh Piotr Świdlicki i dh Izabela Świdlicka. Organizatorem szkolenia był Związek OSP RP przy wsparciu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Podczas trwania programu zostało omówionych wiele zagadnień m. in. gdzie i jak znaleźć partnera do współpracy, zasady działania PNWM i jednostki centralnej, wytyczne PNWM, jak samodzielnie wypełnić wniosek, jak opracować program spotkania, animacja językowa oraz ewaluacja.
pruszcz gdanski pruszcz gdanski
Poza tym uczestnicy mieli okazję zwiedzić dwie jednostki pożarnicze, tj. OSP Karsin i OSP Szymbark, a także Centrum Promocji i Edukacji Regionu z jego największą atrakcją, czyli Domem do góry nogami. Szkolenia takie są niezmiernie ważne dla naszej jednostki, gdyż w zeszłym roku rozpoczęliśmy współpracę z niemiecką jednostką, JF Apensen i chętnie uczymy się, co robić, aby ta współpraca trwała jak najdłużej.
pruszcz gdanski pruszcz gdanski

WIeczór kolęd i pastorałek

19 styczeń

W tym roku wyjątkowo zamiast samego kolędowania nasi goście mogli podziwiać talent aktorski naszych strażaków, bowiem tegoroczny Wieczór kolęd i pastorałek miał charakter przedstawienia. Pod kierownictwem dh Wioli Piernik nasi młodsi i starsi druhowie wystawili jasełka, ale nietypowe, bo na wesoło.
jasełka jasełka
Zaangażowanie dh Wioli, a także wszystkich naszych aktorów, pozwoliło całej widowni podziwiać dzieło, które zostało nagrodzone owacją na stojąco. Długo jeszcze w naszej jednostce będziemy wspominać ten wieczór.
jasełka jasełka
Mamy nadzieję, że niebawem nasi aktorzy będą mogli pokazać swoje umiejętności w innym scenariuszu.

SALA WESELNA- KRONIKA- HISTORIA- MDP- LINKI- KONTAKT-MAPA


Š 2006; Autor:Wszystkie prawa zastrzeżone. dh Ewa

OSP SKUŁY Bartoszówka ul. strażacka 9; 96-321 Żabia Wola:

Nasze konto:BS Biała Rawska 66 9291 0001 0210 2663 2000 0010