~~rok 2006~~rok 2007~~rok 2008~~rok 2009~~rok 2010~~rok 2011~~rok 2012~~rok 2013~~rok 2014
rok 2015~~rok 2016~~ rok 2017~~


ROK 2014Wigilia strażacka

20 grudnia

20-12-2014 wigilia strażacka To nasza tradycja, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w strażnicy, aby podzielić się opłatkiem w gronie strażackiej rodziny. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas bardzo radosny, dlatego podczas tych spotkań zawsze towarzyszy uśmiech i życzliwa atmosfera. Prezes, jako głowa naszej strażackiej rodziny, zawsze krótko składa wszystkim strażakom i ich rodzinom życzenia. Następnie każdy może podzielić się z każdym opłatkiem. Jest to też okazja do rozmów, dyskusji i wspólnej wieczerzy.

wigilia 2014 wigilia 2014

XVI Listopadowy Złaz Niepodległościowy

8 - 11 listopada

Chyba każdy, kto interesuje się życiem naszej jednostki, wie że w listopadzie organizujemy kilkudniową imprezę dla młodzieży, jaką jest Złaz Niepodległościowy. Jest to impreza cykliczna i w tym roku odbyła się już po raz 16-sty w dniach 08-11.11. I co nas cieszy - z roku na rok gościmy na niej coraz więcej młodzieży. Swoje patrole wystawiły następujące jednostki: OSP Grodzisk Maz., OSP Kaski, OSP Nowe Opole i OSP Błogoszcz z powiatu siedleckiego. Zaszczycili nas również swoją obecnością przedstawiciele z OSP Milanówek i OSP Pcim (małopolska). Nie można zapomnieć o naszej MDP, która wzięła liczny udział w Złazie.

Złaz 2014 Złaz 2014

Jak i w roku ubiegłym, w tym również Złaz trwał aż 4 dni. Oznaczało to, iż przed naszą grupą organizatorów było nie lada wyzwanie. Należało bowiem przemyśleć dokładnie każdy dzień imprezy i konkretnie go zaplanować. Sądząc po uśmiechach na zdjęciach oraz licznych podziękowaniach na koniec Złazu - zadanie to zostało wykonane perfekcyjnie :)

Złaz 2014

Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj


Wycieczka do Sandomierza

18 października

W tym dniu odbyła się wycieczka dla seniorów z naszej jednostki. Pojechali oni zwiedzać piękne miasto jakim jest Sandomierz. Wycieczka miała charakter integracyjny.

wycieczka do Sandomierza wycieczka do Sandomierza

Wszyscy uczestnicy wrócili w wyśmienitych humorach, a zatem możemy stwierdzić że październikowy wypad do Sandomierza się udał.

wycieczka do Sandomierza wycieczka do Sandomierza

Nowe szafki w garażu

18 października

W sobotę od rana grupa strażaków z naszej jednostki pod przewodnictwem dh Bogdana Bartczaka złożyła nowe szafki do naszego odnowionego garażu. Dh Bogdan miał już wszystko rozplanowane, wymierzone i przygotowane. Prace trwały kilka godzin.

nowe szafki w garażu nowe szafki w garażu

nowe szafki w garażu nowe szafki w garażu

Efekt jest niesamowity. Wreszcie w naszym garażu zapanował pożądek.

nowe szafki w garażu nowe szafki w garażu

jubileusz 90-lecia OSP Izdebno Kościelne

5 października

Tego dnia odbyła się uroczystość 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebnie Kościelnym. Oczywiście nie zabrakło tam przedstawicieli naszej jednostki. Po zebraniu się wszystkich pocztów sztandarowych ruszyliśmy do kościoła na mszę św. w intencji strażaków. Następnie wspólnie przeszliśmy na plac przy budynku OSP Izdebno Kościelne, gdzie odbyła się część oficjalna.

jubileusz w OSP Izdebno Kościelne jubileusz w OSP Izdebno Kościelne

Po tym na scenę wkroczyły zespoły muzyczne i rozpoczął się festyn strażacki. Gwiazdą wieczoru był zespół BOYS. Zabawa była wyśmienita.

jubileusz w OSP Izdebno Kościelne jubileusz w OSP Izdebno Kościelne

na planie serialu "strażacy"

23 września

Przedstawiciele naszej jednostki mieli ogromną przyjemność być na planie serialu pt. "Strażacy". To pierwszy, polski serial telewizyjny, prezentujący nasz zawód, zawód strażaka. Opowiada on historię z życia strażaków OSP. Nakreśla wątki obyczajowe i sensacyjne, przedstawione z zabawnymi perypetiami postaci.

serial STRAŻACY serial STRAŻACY

Mogliśmy się przekonać, że praca przy produkcji filmu wcale nie jest taka prosta. Sceny, w których braliśmy udział będą pokazane w 7 odcinku serialu. Oglądajcie, a może nas dojrzycie:)

serial STRAŻACY serial STRAŻACY

Dzień szarlotki

13/14 września

W tych dniach Lokalna Grupa Działania Ziemia Chełmońskiego zagospodarowała cały teren OSP Skuły, gdzie wspólnie z innymi LGD,z kraju organizowała tzw. - Projekt Współpracy. Przez całą sobotę przedstawiciele sześciu LGD (około 50 osób) przygotowywało potrawy regionalne, które po ocenie komisji konkursowej w następnym dniu tj. w niedzielę były serwowane wszystkim przybyłym gościom, a przybyło ich na teren naszej jednostki ponad 700 osób.

Dzien szarlotki Dzien szarlotki

Dodatkową atrakcją tego dnia był siódmy Dzień Szarlotki, na którym do konkursu zgłoszono 34 szarlotki. W komisji konkursowej pracowali zwycięzcy konkursów z lat poprzednich oraz prezes OSP Skuły Wacław Świdlicki i ks. Sławomir Bogdanowicz proboszcz naszej miejscowej parafii, który jest kapelanem gminnym. Zabawy i rozrywki trwały do późnego wieczora.

Dzien szarlotki Dzien szarlotki

Jedną z atrakcji w tym dniu były oczywiście pokazy strażackie, sprzęt ratowniczy i Izba Tradycji OSP Skuły.

Dzien szarlotki Dzien szarlotki

V Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze

13 września

W tym dniu nasza Kobieca Drużyna Pożarnicza brała udział w V wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych woj. mazowieckiego, które odbyły się w Kozienicach. Nastroje wśród zawodniczek były bardzo dobre, dziewczyny chciały osiągnąć świetny wynik.

Zawody Zawody

Nasza drużyna zajęła mało lubiane 4 miejsce, ale był to bardzo dobry występ. Wszyscy byliśmy zadowoleni ze startu Kobiecej Drużyny Pożarniczej ze Skuł, ponieważ dziwczyny udowodniły, że są w czołówce na zawodach wysokiej rangi.

Zawody Zawody

Chcesz dowiedzieć się więcej o zawodach ? kliknij tutaj


Eliminacje strefowe V Wojewódzkich Zawodów Sportowo - Pożarniczych

7 września

Kobieca Drużyna Pożarnicza z naszej jednostki reprezentowała powiat Grodzisk Maz. na eliminacjach strefowych do wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych. Nasze druhny długo ćwiczyły przed tymi zawodami, ale opłacało się. W konkurencji sztafeta pożarnicza zajęły 5 miejsce, ale nie miały dużej straty punktowej do najlepszej drużyny.

Zawody Zawody

Następną konkurencją było ćwiczenie bojowe i tutaj Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Skuły nie dała szans rywalką i osiągnęła najlepszy wynik. To wszystko dało im drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów grupy C i awans do eliminacji wojewódzkich. Cel został osiągnięty.

Zawody Zawody

Powiat grodziski był reprezentowany też przez męską drużyn pożarniczą z OSP Baranów w grupie A. Niestety koledzy z OSP Baranów nie awansowali do eliminacji wojewódzkich, ale zajęli dobre 6 miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Zawody Zawody

Chcesz dowiedzieć się więcej o zawodach ? kliknij tutaj


15-lecie Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Maz.

6 września

Tego dnia świętowano jubileusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Maz. Na początku odbyła się Msza Św. w kościele pod wezwaniem Św. Anny w Grodzisku Maz. Następnie strażacy w szyku udali się pod Centrum Kultury, gdzie odbył się uroczysty apel.

PSP PSP

W trakcie apelu wręczono medale oraz sztandar dla PSP w Grodzisku Maz. Sztandar został ufundowany przez społeczeństwo powiatu grodziskiego.

PSP PSP

110-lecie OSP Straszewo

31 sierpienia

Przedstawiciele naszej jednostki mieli zaszczyt być na tym, że jubileuszu 110-lecia OSP Straszewo oraz wręczeniu sztandaru dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy tej jednostce z okazji 10-lecia istnienia. Początek obchodów jubileuszu to wspólna Msza Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina. Następnie odbyła się część oficjalna na placu przed remizą, gdzie druhowie z OSP Straszewo zostali uhonorowani odznakami i medalami. Władze samorządowe mogły podziękować i pogratulować jednostce osiągnięć.

OSP Straszewo OSP Straszewo

Następnie odbyło się poświęcenie oraz wręczenie sztandaru dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

OSP Straszewo OSP Straszewo

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad i biesiadowanie.

remont remont

Remont garaży

sierpień - wrzesień

Z końcem lata w naszej jednostce został przeprowadzony kapitalny remont garaży.

remont remont

Pod przewodnictwem dh Arka Wieczerzy została odnowiona posadzka. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ podłoga była bardzo zniszczona.

remont remont

Prace nad nową posadzką trwały ponad 2 tygodnie, ale było warto. Odnowiono także ściany, wyrównano je i pomalowano. Efekt jest naprawde powalający.

remont remont

Polsko - Niemiecki obóz Wietze 2014

2 - 9 sierpnia

Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza uczestniczyła w polsko-niemieckim obozie, który w tym roku odbył się w miejscowości Wietze w Niemczech. Na nasze zaproszenie ze strony polskiej w obozie uczestniczyli także przedstawiciele MDP Grodzisk Maz., Milanówek oraz Nowe Opole. Tegorocznym organizatorem obozu była JF Apensen, z którą to nasza jednostka prowadzi współpracę od 3 lat.

oboz MDP oboz MDP

Program był starannie ułożony, dzięki czemu nie mieliśmy czasu na nudę. Poza typowymi obozowymi grami i zabawami, w których chętnie braliśmy udział, czekało na nas moc atrakcji w postaci wycieczek. Mieliśmy okazję odwiedzić takie miejsca jak: obóz Pamięci Bergen Belsen, muzeum ropy naftowej w Wietze, jednostkę straży pożarnej w Celle; odbył się także spływ kajakowy i chyba największa i niezapomniana atrakcja, czyli wycieczka do Heidepark_u.

oboz MDP oboz MDP

Obóz ten tradycyjnie już pozwolił nam zapoznać się z kulturą naszych partnerów, pokazał jakie są między nami podobieństwa i różnice, ale tradycyjnie też, trwał za krótko. Tak świetnie się razem bawiliśmy, a już trzeba było się rozstać Ale jeszcze niecały rok i widzimy się w Polsce :Doboz MDP

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych obozach ? kliknij tutaj


POMPA - Pierwsze Opolskie Manewry Pożarniczych Adeptów

4-6 lipca

Zainspirowana naszymi Złazami Niepodległościowymi, jednostka z OSP NOWE OPOLE zorganizowała w tym roku po raz pierwszy swój złaz, który nosił nazwę POMPA. W dniach 04.07.- 06.07. młodzież z OSP Skuły wraz z opiekunami (Robert Borowski, Szymon Kamiński, Janusz Badowski i Izabela Świdlicka) uczestniczyła w tej wspaniałej imprezie. W POMPIE brały, także udział przedstawicielki z MDP Błogoszcz.

POMPA POMPA

Na imprezie tej było wszystko, co być powinno, a mianowicie: ognisko z grami, śpiewaniem i oczywiście pieczeniem kiełbasek; gra dzienna; gra nocna; dyskoteka a także dodatkowe atrakcje czyli zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu oraz pływanie motorówką po Zalewie Siedleckim dzięki uprzejmości JRG PSP nr 1 w Siedlcach. Bawiliśmy się cudownie :)

POMPA POMPAMistrzostwa Polski Służb Mundurowych w piłce nożnej

28 / 29 czerwca


Nasi druhowie na czele z kapitanem drużyny Robertem Borowskim uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w piłce nożnej. Turniej odbywał się na stadionie Znicza Pruszków.

Mistrzostwa Służb Mundurowych Mistrzostwa Służb Mundurowych

Nasi druhowie przez dwa dni z poświęceniem walczyli o Mistrzostwo niestety ostatecznie zajęli 11 miejsce. Mimo to nastroje w drużynie były bardzo dobre i po skończonym turnieju druhowie świętowali swój debiut w imprezie tak wysokiej rangi.

Mistrzostwa Służb Mundurowych Mistrzostwa Służb Mundurowych

Boże Ciało

19 czerwiec


Tradycją już jest, że Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, a także druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach pomagają w organizacji procesji Bożego Ciała. Z samego rana ubieramy jeden z ołtarzy, tym razem był to ołtarz przy organistówce.

Boże Ciało Boże Ciało

W trakcie procesji nasi mężni druhowie nieśli chorągwie i asystowali kapłanowi, druhny niosły feretrony, a najmłodsi różaniec.

Boże Ciało Boże Ciało

Byli też druhowie którzy kierowali ruchem w trakcie procesji :)

Boże Ciało

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze CTiF MDP

14 czerwca

W tym dniu w Białobrzegach nad pilicą, odbyły się Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze w/g regulaminu CTiF dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Już po raz kolejny powiat grodziski był reprezentowany przez nasze Drużyny w obydwu grupach. Niestety nie zajęły one czołowych lokat. Zabrakło trochę szczęścia. Na gorszy wynik miało wpływ głównie losowanie, dlatego że zawody odbywały się przy bardzo zmiennej pogodzie.

zawody zawody

Miało to decydujący wpływ na końcowy wynik. Szczególnie drużyna chłopców nie miała szczęścia, ponieważ ponad pół godziny czekała pod namiotem, aż przejdzie potężna ulewa, mimo bardzo nasiąkniętego boiska osiągnęła bardzo dobry czas.

zawody zawody

Niestety punkty karne, głównie za wpadnięcia do rowu na tak śliskiej nawierzchni zaprzepaściły dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Dziewczęta miały podobną sytuację, ponieważ w czasie biegu sztafetowego od drugiej zmiany biegły w deszczu.

zawodyĆwiczenia kompanii gaśniczej "grodzisk" wojewódzkiego odwodu operacyjnego


14 czerwiec


W tym dniu odbyły się ćwiczenia kompanii gaśniczej "Grodzisk" WOO na terenie Bartoszówki i Skuł. Wzięło w nich udział 15 jednostek straży pożarnej m.in.: PSP Grodzisk Maz., PSP Żyrardów, OSP Kuklówka, OSP Kawęczynek, OSP Mszczonów, OSP Grodzisk Maz., OSP Baranów, OSP Stare Gnatowice, OSP Tarczyn, OSP Żelechów, OSP Jaktorów, OSP Ursus, OSP Książenice oraz OSP Skuły. Wszystkie zastępy miały zbiórkę o godzinie 8:00 na terenie naszej jednostki.

ćwiczenia kompanii ćwiczenia kompanii

O godzinie 10:16 została zaalarmowana nasza jednostka. Otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się zabytkowym kościele w Skułach. Na miejsce akcji przybyliśmy dwoma samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jednostki PSP i OSP Grodzisk Maz. rozpoczęły już działania. I rota z OSP Skuł wyposażona w sprzęt ODO udała się do kościoła, aby pomóc strażakom z OSP Grodzisk Maz. w poszukiwaniu poszkodowanych. II rota naszej sekcji wraz z PSP Grodzisk Maz. zaczęła gasić kościół z podnośnika. KDR zadysponował III rotę z OSP Skuł do gaszenia dzwonnicy za pomocą piany gaśniczej. Reszta jednostek, które przybyły na miejsce akcji zasilała samochody z OSP i PSP Grodzisk Maz. skąd była podawana bezpośrednio na palące się obiekty.

ćwiczenia kompanii ćwiczenia kompanii

Gdy sytuacja została już w dużym stopniu opanowana, KDR dostał zgłoszenie o palącym się lesie nadleśnictwa Grójec w miejscowości Bartoszówka na granicy powiatów grodziskiego i piaseczyńskiego. Kilka zastępów natychmiast zostało zadysponowanych do palącego się lasu. Na miejsce akcji, gdzie palił się las przybyła również cysterna z wodą, z PSP Grodzisk Maz. Po zakończonych działaniach na terenie kościoła również i nasza jednostka udała się do miejscowości Bartoszówka, gdzie trwała akcja gaśnicza lasu.

ćwiczenia kompanii ćwiczenia kompanii

Po zakończonych działaniach WOO kompanii gaśniczej "Grodzisk" około godziny 14 wszystkie jednostki zebrały się znowu na terenie naszej jednostki po to, aby omówić działania ratowniczo-gaśnicze, a także zjeść i chwilkę odpocząć po wyczerpujących ćwiczeniach.

ćwiczenia kompanii ćwiczenia kompanii

Dzieci i strażacy

czerwiec


Nasza jednostka bardzo chętnie przyjmuje wycieczki z okolicznych szkół, ale również sami z ogromną ochotą jeździmy na różnego rodzaju pokazy. W czerwcu odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Skułach, Szkołę Podstawową w Józefinie, a także przedszkole "Promyk" w Ojrzanowie. Prezes Wacław Świdlicki krótko opowiedział o naszej jednostce i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej oraz zachęcał dzieci do wstąpienia w nasze szeregi.

Dzieci i straż Dzieci i straż

Druhny i druhowie omawiali i pokazywali sprzęt pożarniczy jaki znajduje się na samochodzie. Następnie odbyły się pokazy z wodą. Dzieci mogły trzymać prądownice i zobaczyć jak "leje się wodą". Przymierzały też ubrania bojowe oraz hełmy. Miło było patrzeć jak są tym zafascynowani.

Dzieci i straż Dzieci i straż

Dzieci i straż Dzieci i straż

Dzieci z Józefiny i nasza straż

15 maj


W tym dniu dzieci ze szkoły podstawowej w Józefinie odwiedziły naszą jednostkę. Druhny i druhowie z OSP Skuły pokazali i omówili sprzęt ratowniczo-gaśniczy, jaki znajduje się w naszej strażnicy. Następnie dzieci mogły wsiąść do samochodu bojowego, przymierzyć hełm czy ubranie bojowe. Była to ciekawa i przyjemna lekcja dla tych młodych ludzi, a także dla nas strażaków.

Dzieci i straż Dzieci i straż

Grill strażacki

10 maj


To dzień, w którym postanowiliśmy kontynuować "skulski dzień strażaka". Członkowie MDP i OSP Skuły bawili się przy grillu w naszej "świetlicy w ogrodzie". Było to kolejne udane spotkanie, na którym panowała miła, przyjazna atmosfera.

Grill strażacki Grill strażacki

Dzień Strażaka

4 maj


W tym roku Dzień Strażaka był trochę inny niż w poprzednich latach, ponieważ nasza sąsiednia jednostka OSP Grodzisk Maz. obchodziła 125 rocznicę swojego istnienia. Z tego powodu w naszej OSP ograniczyliśmy się do wspólnej Mszy Św., podczas której modliliśmy się za naszą jednostkę, zmarłych strażaków oraz dalszy pomyślny rozwój organizacji, do której należymy. Po Mszy Św. delegacja z naszej jednostki udała się na uroczystości jubileuszowe do Grodziska Maz.Święto uchwalenia Konstytucji 3-go maja

3 maj


W dzień uchwalenia Konstytucji 3-go maja Wójt gminy Żabia Wola zaprasza na Mszę Św. wszystkie poczty sztandarowe organizacji, które działają na terenie gminy. Msza Św. odbywa się w kościele w Żelechowie, gdzie razem modlimy się za naszą ojczyznę.Triduum Paschalne

17-20 kwiecień


Triduum Paschalne w naszym kościele nie może odbyć się bez udziału OSP. Wartę przy Grobie Pańskim zaczęliśmy już w piątek, poprzez całą sobotę do niedzielnej rezurekcji.

Wielkanoc Wielkanoc

Od ponad 40 lat Wielka Sobota to aktywny udział członków MDP, na których spoczywa zadanie utrzymania ciągłości warty przy grobie Chrystusa. Tegoroczna Wielka Sobota miała dodatkowo wydźwięk historyczny, dokładnie w tym dniu 19-04-2014 minęło 87 lat od założenia naszej jednostki, co uczciliśmy wspólną modlitwą w czasie wigilii paschalnej na wieczornej mszy świętej.

Wielkanoc Wielkanoc

Niedzielna Rezurekcja wielkanocna to ponownie udział całej jednostki, gdzie podczas procesji pełnimy funkcję asysty kościelnej, a tuż po mszy odbywa się krótkie spotkanie w celu podzielenia się jajeczkiem wielkanocnym.

Wielkanoc Wielkanoc

Spotkanie to corocznie odbywa się w budynku parafialnym z udziałem naszego kapelana dh ks. Sławomira Bogdanowicza proboszcza naszej parafii.

Wielkanoc Wielkanoc

Wielkanocne popołudnie to jeszcze jedna prezentacja naszej jednostki. Grupa kilku członków OSP wraz z drużyną młodzieżową wyruszyli na tzw. dyngusa, gdzie głosili swoim śpiewem Zmartwychwstanie Pana, co zostało bardzo dobrze przyjęte przez odwiedzane rodzimy.

Wielkanoc Wielkanoc
Wielkanoc Wielkanoc

Wielkanocna palma

12 kwiecień


Jak zwykle nasza niezawodna MDP pojawiła się licznie na sobotniej zbiórce, aby zrobić palmę wielkanocną.

Podziękowania Podziękowania

Zbiórka dla młodzieży była nieco dłuższa niż zwykle. O tym, że było warto przekonaliśmy się już następnego dnia w Niedzielę Palmową.

Podziękowania Podziękowania

Palma zrobiona przez skulską MDP była zdecydowanie największa i najokazalsza:)

Podziękowania Podziękowania

MDP Skuły w czasopiśmie "STRAŻAK"

8 kwiecień


Dotarł do nas czwarty numer ogólnopolskiego czasopisma "Strażak", a w nim min. bardzo obszerny artykuł opisujący 47 lat działalności naszej MDP. Redaktor M.Jagiełło, odwiedził w marcu naszą jednostkę oglądał kroniki, Izbę Tradycji i rozmawiał z członkami MDP.

Czasopismo strażak

Podziękowania dla pani wójt i rady gminy

25 marzec


W tym dniu odbyła się sesja Rady gminy Żabia Wola, przy tej okazji nasi druhowie z Prezesem Wacławem Świdlickim na czele, postanowili złożyć na ręce Pani Wójt Haliny Wawruch podziękowania za ostatnie bardzo owocne dwa lata dla naszej remizy. Jesteśmy bowiem ogromnie wdzięczni za pomoc w zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes Benz Atego 1429 zimą 2012 roku, a także za docieplenie remizy wraz z założeniem centralnego ogrzewania latem 2013 roku. Podziękowania były tym bardziej uroczyste, ponieważ odbyły się w obecności wszystkich radnych i sołtysów.

Podziękowania Podziękowania

kurs dowódców OSP

22 marzec - 6 kwiecień

Na przełomie marca i kwietnia odbył się kurs Dowódców OSP, zorganizowany przez KP PSP w Grodzisku Maz. Z naszej jednostki udział wzięło czterech strażaków: dh Wioleta Świdlicka, dh Bogusław Bartczak, dh Sebastian Piernik oraz dh Sławomir Okrasa. Po kilkudziesięciu godzinach szkolenia teoretycznego i praktycznego wszyscy nasi druhowie zdali pozytywnie egzamin i otrzymali dyplomy ukończenia kursu Dowódców OSP.OTWP eliminacje powiatowe

15 marzec

Powiatowe eliminacje OTWP pt. Młodzież zapobiega Pożarom kolejny już raz odbyły się w naszej remizie. Komisją, która oceniała wiedzę młodych strażaków byli przedstawiciele KP PSP Grodzisk Maz.

OTWP POWIATOWE 2014 OTWP POWIATOWE 2014

Do kolejnego etapu przechodzili tylko zwycięzcy z każdej grupy wiekowej. Niestety w tym roku żaden z członków naszej OSP nie dostał się do eliminacji wojewódzkich.

OTWP POWIATOWE 2014 OTWP POWIATOWE 2014

Na podsumowanie i wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe przybyli: Komendant Powiatowy PSP Grodzisk Maz. - st. bryg. Grzegorz Przerwa, Starosta powiatu grodziskiego - Marek Wierzbicki, Sekretarz gm. Żabia Wola - Zofia Owczarek, Prezes ZOP ZOSP RP - dh. Piotr Galiński.

nasza straż w gazecie

13 marzec

W tym dniu dotarł do nas najnowszy numer czasopisma " Strażak Mazowiecki", w którym przeczytaliśmy relację z naszego Walnego Zebrania, a żeby było ciekawiej to na sąsiedniej stronie mogliśmy przeczytać relację z Walnego Zebrania w zaprzyjaźnionej z nami jednostce Nowe Opole pow. Siedlecki.

strażak mzowiecki 2014 strażak mazowiecki 2014

eliminacje gminne otwp

8 marzec

Tego dnia w Domu Strażaka w Skułach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tym roku do etapu powiatowego kwalifikowały się najlepsze trójki z poszczególnych grup wiekowych. OTWP2014
Grupa I - Szkoły Podstawowe:Grupa II - Szkoły Gimnazjalne:


Grupa III - Szkoły Ponadgimnazjalne:


OTWP 2014

Walne Zebranie

1 LUTY


Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowywało działalność naszej jednostki, a także oceniało pracę Zarządu w roku 2013. Przedstawione przez nasz Zarząd sprawozdania w ocenie władz Gminy, PSP oraz Związku, wypadły bardzo dobrze. Członkowie naszej OSP usłyszeli wiele miłych słów i pochwał za swoją działalność statutową oraz ratowniczo-gaśniczą. Podjęto także uchwały przyjmujące plan pracy na 2014 rok.

pastorałki 2014 pastorałki 2014

Po zebraniu wszyscy obejrzeli występ naszego zespołu wokalno-tanecznego TIP-TOP, po czym jak to już się dzieje od wielu, wielu lat odbyła się Strażacka Choinka Noworoczna.

Wieczór Kolęd i Pastorałek

5 styczeń


W zeszłym roku zaprezentowali się po raz pierwszy w tak wspaniałej odsłonie właśnie podczas Wieczoru Kolęd i Pastorałek. Od tamtej pory zachwycają nas swoim talentem, coraz to nowszymi pomysłami i wspaniałymi głosami. Nasza młodzież przedstawiła nam świetny program, a przybyli goście mogli podziwiać, słuchać, a także wspólnie kolędować.

pastorałki 2014 pastorałki 2014

Jak zawsze należy wspomnieć o tych, bez których tych Jasełek by nie było. Dh Wiola Piernik przygotowała cały program i jednocześnie trzymała wszystko w ryzach, aby było tak jak powinno być. Pani Agnieszka Dąbrowska po raz kolejny pomogła naszej młodzieży od strony muzycznej, wsparła swym mocnym głosem oraz grą na gitarze. W tym roku mogliśmy też podziwiać dh Darka Borowskiego, który grał na akordeonie. Głównie jednak jest to zasługa naszej wspaniałej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, która ma niewątpliwie talent, chce pracować, i pokazywać wszystkim jak się wspaniale rozwija.

pastorałki 2014 pastorałki 2014

SALA WESELNA- KRONIKA- HISTORIA- MDP- LINKI- KONTAKT-MAPA


Š 2006; Autor:Wszystkie prawa zastrzeżone. dh Ewa

OSP SKUŁY Bartoszówka ul. strażacka 9; 96-321 Żabia Wola:

Nasze konto:BS Biała Rawska 66 9291 0001 0210 2663 2000 0010